Kıbrıs Laptop Fan Servisi

Kıbrıs Laptop Fan Servisi

Kıbrıs laptop fan servisi. Laptop çok ısınıyor, açıldıktan birkaç dakika sonra kendi kendine kapanıyor, fan çok hızlı ve sesli çalışıyor gibi şikayetleriniz varsa fan servisi yapmanın zamanı gelmiş demektir. Laptopun soğutma mekanizması, arabalardaki radyatör sistemine benzer bir şekilde çalışır. Radyatör görevi gören petek zaman içerisinde tozdan tıkanarak görevini yapamamakta ve bilgisayarın aşırı ısınarak kendini kapatmasına neden olmaktadır. Sıcaklığın yükselmesi durumunda bilgisayar fanı yüksek bir sesle daha hızlı çalışacak, ancak sıcaklığı atamadığı için koruma amaçlı olarak kendisini kapatacaktır. Uzun süre bu şekilde kullanılmaya çalışılması ise kalıcı hasarlar verebilmektedir. 

kıbrıs laptop fan servisi kktc lefkoşa girne bilgisayar tamiri

Laptop Fan Servis Bakımında Yapılan İşlemler

  • Laptop komple açılarak fan ve diğer soğutma aksamları sökülür.
  • Fan bloğunda, soğutucu petekteki toz tabakası temizlenerek genel temizliği yapılır.
  • Fan servisi, yağlama, temizleme ve genel kontrolleri yapılır. 
  • Kurumuş termal macunlar temizlenerek yenisiyle değiştirilir.
  • Cihaz kapatılarak sıcaklık testleri ve genel donanım kontrolü yapılır.

Fan Servisini Ne Sıklıkla Yaptırmalıyım ?

Fan sürekli ortamdaki tozları çektiğinden dolayı petekler 6 ay gibi bir sürede tıkanmaya başlamakta, ancak kış aylarında pek farkedilmemektedir. Yılda bir kez yaz aylarının başında fan servisi yapılmasını tavsiye ediyoruz. Ayrıca bu servis yapılırken notebook bilgisayarın genel kontrolleri, harddisk sağlık kontrolleri vs yapılmakta, gerekli durumlarda termal macunları yenilenmektedir. Bu servis ve kontroller düzenli olarak yapıldığı taktirde arıza çıkma olasılığı azalacak, bilgisayarınızı güven içinde kullanabileceksiniz.

Kıbrıs Laptop Fan Servisi. Yüksek Isı Ciddi Zararlar Verir

Elektronik devrelerin en büyük düşmanı yüksek ısı ve tozdur. Düzenli servisi yapılmayan bir bilgisayar aşırı ısınmaya başlayacak, ekran kartı ve işlemci başta olmak üzere diğer chipset ve elektronik arızaların önünü açacaktır. Bu durumda tamir masraflar kat kat artacağı için düzenli servis yaptırarak laptonuzu en büyük düşmanı olan yüksek ısıdan koruyabilirsiniz.

Marka ve model farketmeksizin her türlü laptop, notebook, netbook bilgisayar tamiri, fan servisi, harddisk, ekran, klavye değişimi yapılmaktadır. Tamir, bakım, servis işlemleri için randevu ile çalışılmakta ve bilgisayar adresten alınarak tekrar adrese teslim edilmektedir. Lefkoşa, Girne bölgesi, Kıbrıs fan servisi, bakımı, temizleme, termal macun, yağlama, tamir, kendi kendine kapanıyor, ısınıyor, açılmıyor şikayetlerine kesin çözüm.