Lefkoşa Adsl internet bilgi sayfası

Lefkoşa adsl internet hizmetleri.

KKTC Kıbrıs Lefkoşa bölgesinde adsl internet hizmeti verilmektedir. Adsl internet bağlantısı için sabit telefon hattınız olması gerekmektedir. Maksimum hız bölgeye göre değişiklik gösterebilir. Adsl internet hizmeti ile sabit telefon kablonuza adsl modem bağlayarak 2 mbps ile 8 mbps arasında internet bağlantısı verilebilmektedir. Bulunduğunuz bölgeyle ilgili sorgulama yapmak için sabit telefon numaranızı bize iletmeniz yeterlidir.

Adsl Fiyat Listesi​

ADSL Fiyat Listesi Güncelleniyor...

Lefkoşa Adsl İnternet Nasıl Başvuru Yapabilirim ?

Öncelikle sabit telefon numaranızı bildirerek sorgulama yapılması gerekmektedir. Canlı destek üzerinden veya telefon numaramızdan iletişime geçebilirsiniz. Telefon numaranız sorgulandıktan sonra adsl bağlantısını destekleyip desteklemediği ve kaç mbps hıza kadar verilebileceği belli olmaktadır. Daha sonra hat sahibinin kimlik fotokopisi ve birlikte dolduracağımız başvuru formunu imzalamanızla birlikte başvuru süreci başlayacaktır. Hattınızın adsl hizmetine açılması yaklaşık bir hafta sürmektedir.

Paket ücretleri dışında ücret ödeyecek miyim ?

Tercih ettiğiniz paket ücretine ek olarak, ilk kurulumda Adsl Modem satın almanız gerekecek. Ayrıca her ay sabit telefon faturanıza Telekominikasyon Dairesi tarafından adsl hizmet bedeli eklenmektedir. Özetle ilk kurulumda modem ücreti + tercih edeceğiniz paket ücreti bizim tarafımızdan tahsil edilmekte, adsl hizmet bedeli ise telefon faturanıza eklenmektedir. Adsl paket ücretleri daha düşük olmasına rağmen, Telekominikasyon Dairesi hizmet bedeli ile birlikte fazla bir fark olmayacağını belirtmekte fayda var.

Telefon Faturasına Yansıyan Hizmet Bedeli Nedir ?

Adsl internet hizmetlerinde KKTC Telekominikasyon Dairesi’ nin kablo altyapısı üzerinden internet dağıtımı yapıldığı için Telekominikasyon Dairesi telefon faturasına adsl kullanım bedeli için ek bir ücret yansıtmaktadır. Telefon hattınızda oluşabilecek bir arızadan dolayı internet bağlantınızda problem olması durumunda arızaya yine Telekominikasyon Dairesi ekipleri müdahale ederek sorunu çözmektedir. İnternet bağlantısı ise internet servis sağlayıcı firma tarafından sağlanmaktadır.

Sabit telefon hattınız yoksa Wireless başvurusu yapabilirsiniz.

kesintisiz wi-fi internet kulesi

Adsl hizmeti verilemeyen noktalarda çatıya takılan anten vasıtası ile wireless kablosuz internet hizmeti verilmektedir. Bu bağlantıda sabit telefon hattına ihtiyaç olmayıp, daha yüksek hızlarda daha kaliteli bir internet bağlantısı sağlanabilmektedir. Lefkoşa wireless internet kapsama alanımız bölgeye göre değişiklik gösterebilmektedir. Detaylı bilgi için web sitemizdeki Wireless bölümünü ziyaret edebilir, veya iletişim kanallarından bize ulaşabilirsiniz.

WhatsApp