Kıbrıs Uydu Servisi

Kıbrıs kktc lefkoşa girne uydu kurulum tamir ayarlama
Kıbrıs uydu servisi
Kktc kıbrıs lefkoşa girne çanak anten uydu kurulumu tamiri servisi ayarlama

Kıbrıs Uydu Servisi Lefkoşa Girne bölgelerinde tamir ve kurulum yapılmaktadır.

Çanak anten kurulum, ayarlama, kablolama, lnb, reciever, diseqc, frekans ayarları.

Multiswitch kurulumu, merkezi apartman sistemleri, Türksat ve Hotbird kurulumu.

Kıbrıs KKTC Çanak Anten Uydu Servisi

Kıbrıs KKTC Çanak anten uydu servisi hizmetlerimizle Lefkoşa ve Girne bölgelerinde teknik servis desteği veriyoruz. Örneğin, televizyon kanalları göstermiyor, sinyal yok, görüntü yok gibi sorunlar aniden ortaya çıkabilmektedir. Sinyal sorunu yüzünden hafta sonlarında televizyonsuz kalmayın. Türksat, hotbird, eutelsat çanak anten uydu ayarı, kanal ve frekans ayarları. Lnb, disecq, receiver, adaptör, kablo sorunları. Ayrıca merkezi uydu sistemi multiswitch servisi, quad 4 çıkışlı lnb, quadro santral lnb değişimleri. Sinyal kalite ayarları ve her türlü arıza çok seri bir şekilde çözülmektedir. Aynı şekilde Kıbrıs Lefkoşa Girne uyducu servisi, tamiri, kurulumu. Sorunuz varsa web sitemizin iletişim bölümü aktif durumdadır günün her saatinde mesajınızı bırakabilirsiniz. Sonuç olarak mesajlara en kısa sürede geri dönüş yapılmaktadır.

kıbrıs uydu kurulumu
çatalköy uydu kurulumu
Kıbrıs Uydu Kurulumu tv montajı askı aparatı

Kıbrıs Uydu Servisi Lefkoşa Girne Çanak Anten Hizmetleri

Kıbrıs Uydu Servisi Lefkoşa Girne bölgelerinde çanak anten, uydu alıcısı, receiver, kurulum, montaj, lnb ve çanak ayarlama, servis ve bakım işlemleri. Frekans ayarlamaları, televizyon kanal ayarlamaları ve frekans değişimleri, sinyal ayarları, kablolama, arıza tespiti. Yerinde tamir işlemleri deneyimli teknik servis ekibimizce yapılmaktadır. Dolayısı ile uydu alıcısında veya çanak antende oluşan her türlü problem için destek telefon numarasından veya iletişim formundan mesaj bırakabilirsiniz. Mesajınız en kısa sürede değerlendirilip geri dönüş yapılacaktır.

Lefkoşa ve Girne bölgelerinde çanak anten uydu tamiri işlerinizde bize ulaşabilirsiniz. Doğal yollarla veya tadilat yapılırken ayarı kaçan çanak anten uydu ayarlamaları. Profesyonel satlink cihaz kullanılarak en hızlı şekilde nokta atışı yapılmaktadır. Bu arada, sinyal yok sorunu, uydu alıcısı arızası, çanak ayarlama, uydu ayarları. Sonrasında kablo yanma ve çürüme sorunu. Kablo değişimi, lnb değişimi, receiver değişimi, uydu kurulumu yapılmaktadır. Ayrıca multiswitch ile merkezi uydu sistemi kurulumu da yapılmaktadır.

kıbrıs uydu kurulumu
Kıbrıs lefkoşa girne çanak anten
stabil sistem girne çatalköy uydu kurulumu

Genel Arızalar

Kablo arızaları, uydu ayarı kaçtı, sinyal yok, görüntü gelmiyor, kablosu çürüdü, yandı. Ayrıca Hdmi sorunu, scart kablosu, lcd, led, plazma televizyon kabloları, arıza tamiri yapılmaktadır. Sonrasında Next Nexstar, Amstrad uydu alıcıları, lnb, reciever, multiswitch, diseqc, anten ve uydu kablosu. 60 lık, 90 lık, 120 lik, 150 lik çanak kurulumları. Dijital satlink satlink uydu bulucu cihaz ile sinyal ayarlaması. Benzer olarak Türksat hotbird frekans ayarları, kanal düzenleme işlemleri ve teknik servis hizmeti.

Next Nextstar ve Amstrad uydu ekipmanları. 60 lık 90 lık 120 lik 150 lik Uydu çanağı, L ayak, metal kelepçe, kaliteli uydu kablosu, 4 çıkışlı, 2 çıkışlı, tek çıkışlı lnb çeşitleri. f konnektör, diseqc, uydu alıcısı receiver, multiswitch kurulumu, çanak ayarlama işlemi. Ayrıca Türksat ve hotbird uydu ayarları. İnce ayar, kanal düzenleme işlemleri ve teknik servisi.

lefkoşa uydu kurulumu
kıbrıs lefkoşa girne gönyeli yenikent çanak anten uydu
Kktc kıbrıs lefkoşa girne çanak anten uydu kurulumu tamiri servisi ayarlama

Frekans Ayarları

Yenilenen Türksat uydusu altyapısı ve uydu cihazlarındaki teknolojik gelişimlerle birlikte cihazınızın kurulumunu çanak ayar yapılandırması sonrasında otomatik olarak yapabilmek mümkün. Kısaca söyleyecek olursak, uydu üzerinde bulunan mevcut kanalları kullanarak otomatik yüklemeyi Türksat 4A üzerinden Türksat uydu güncelleme yapmak için güncel frekans listesiyle güncelleme yapılmalıdır.

Bu yenilik kapsamında şebeke tarama hizmetinden faydalanabilirsiniz. Bu yüzden bulunduğunuz kapsama alanına göre aşağıdaki tabloda verilen herhangi bir frekans kullanılabilecektir. Uydu alıcısının Kurulum veya Ayarlar menüsünden, Tek Kanal Arama alt menüsünde, Uydu kısmında Türksat 42° E ve Türksat Ankara Paket parametrelerini manuel olarak girilmelidir. Bunun yanı sıra şebeke Arama (Network Search) açık seçilmelidir. Bu işlem ile otomatik tarama sonucunda, güncel kanal bilgileri topyekün uydu alıcınıza eklenmektedir.

Kıbrıs Lefkoşa Girne çanak anten uydu arıza tamir ayarlama teknik servis
Kıbrıs uydu servisi
kıbrıs digiturk canak anten sinyal ayarı

Türksat Kanallarınız Eksik mi?

Çanak anten uydu sinyal ve kalite kaybından dolayı kanalların bir kısmı gösterip bir kısmı göstermeyebilir. Bu durumda kanalların bazıları eksik olacak, bazıları ise karıncalanma yapacaktır. Ayrıca bu durum genellikle çanak anten ayarından, lnb arızası veya ayarından ya da kablodan kaynaklı olabilmektedir. Profesyonel destek için lütfen bize ulaşın.

Farz edelim ki kanalların bir kısmında ‘Sinyal Yok’ uyarısı alıyorsunuz. Aslında bunun bir çok sebebi olabilmektedir. Frekans değişikliklerinden kaynaklanan durumlarda otomatik kanal araması yapmak bu sorunu düzeltebilir. Teknik bir arızadan kaynaklı durumlarda ise, muhtemelen sorunlu kanallar bir sonraki otomatik aramada hiç çıkmayacaktır. Bunun nedeni çanak anteninizin söz konusu frekansları sağlıklı bir şekilde uydudan alamaması veya aldığı sinyali uydu alıcınıza iletememesidir. Profesyonel ekipmanlar ile arıza kaynağı belirlenerek hızlı bir şekilde tamir edilmektedir.

KKTC Uydu Tamircileri

KKTC Uydu Tamircileri aramanızda güvenle ulaşıp fiyat teklifi alabilirsiniz. Yeni nesil Smart TV Dahili uydu alıcısı frekans ayarları ve kanal düzenlemeleri yapılmaktadır. Türksat Uydu Kurulumu, çanak anten ayarlanması, arıza tamiri, lnb, kablo, reciever değişimi ve tüm ince ayarları yapılmaktadır.

kıbrıs uydu kurulumu
kıbrıs değirmenlik uydu kurulumu
Kıbrıs lefkoşa değirmenlik uydu kurulumu
alayköy uydu kurulumu
kıbrıs girne çanak anten uydu kurulumu2

Bazı Kanallar Eksik Veya Göstermiyor Kıbrıs Uydu Servisi

Çanak anten ayarının bozulması durumunda sinyal seviyesinde zayıflama meydana gelerek kanalların bazılarının gösterip bazılarının göstermeme arızası oluşabilmektedir. Bu nedenle sinyal ölçümleri yapıldıktan sonra arızanın tam olarak tespit edilmesi için kablo ve uydu alıcısı cihazı da kontrol edilerek problemin çözülmesi sağlanmaktadır. Çünkü bu durumlarda uydu alıcısı reciever tuner sorunları, kablonun çürüyüp hasar görmesi, lnb arızası gibi problemler oluşabilmektedir. Örneğin bazen de frekans değişikliklerinden dolayı bazı kanallar göstermeyebilir. Kısaca söyleyecek olursak, Anten ince ayarı, uydu sistemindeki tüm donanımların kontrolü ve ölçümü yapılır. Daha sonra güncel şebeke arama frekansıyla kanal güncellemesi yapılar. Sonuç olarak tüm kanalların eksiksiz bir şekilde göstermesi sağlanmaktadır.

KKTC Kıbrıs gönyeli uydu kurulumu
KKTC Lefkoşa uydu kurulumu
girne uydu kurulumu

Yağmurlu ve rüzgarlı havalarda sinyal gitme sorunu

Yağmurlu ve rüzgarlı havalarda yayınlarda karıncalanma veya sinyal yok uyarısı neden olur ? Havanın çok kapalı olduğu durumlarda uzaydan gelen uydu sinyalleri kesilerek sinyal yok uyarısı gelmesi nadir de olsa karşılaşılan bir durumdur. Dolayısı ile bir problem olduğunu varsaymadan önce birkaç saat havanın açılması beklenmelidir. Ancak diğer yandan en küçük bir yağmurda veya rüzgarda bile bu problemler oluşuyorsa sistemde bir arıza olduğuna işaret etmektedir. Yani açıklığa kavuşturmak için sıklıkla karşılaşılan durumlar çanak anten ayarının bozulması, kablonun çatlayarak içerisine su girmesi ve güneşten kuruyunca tekrar bazı kanalları göstermeye başlaması. Ek olarak diseqc parçasının açıkta kalarak yağmurdan ıslanması da sinyalin kesilmesine sebep olabilmektedir.

Kötü Hava Şarlarında Uydu Arızaları Kıbrıs
kıbrıs çanak anten uydu kurulumu
quattro santral lnb next lefkoşa girne

Uydu Arızaları Nasıl Tespit Edilir ?

Uydu sistemlerindeki başlıca arızalar nelerdir ? Kanalların bir kısmı gösterip bir kısmı göstermiyorsa, en yüksek olasılık anten ayarında sapma olmuş olmasıdır. Yön bulucu cihaz ile hassas ince ayar yapılarak arıza giderilebilmektedir. Ancak aynı durum Lnb arızası, kablo arızası, uydu alıcısı tuner arızası gibi durumlardan da meydana gelebilir. Sinyal yok sorunu da benzer bir şekilde sistemdeki tüm ekipmanlardan kaynaklanabilmektedir. Teknik servisimizde profesyonel arıza tespit cihazları kullanılarak nokta atışı arıza tespiti ve hızlı bir tamir hizmeti verilmektedir.

Neden Bizi Seçmelisiniz ?

Kıbrıs Bilgisayar Servisi. Teknik servisimiz arızalara en hızlı şekilde müdahale eder. Ayrıca kısa sürede kalıcı bir çözüm üreterek problemin ilerleyen zamanlarda tekrarlanması riskini en aza indirir. Bir iş yerinde bilgisayar sistemlerinde oluşan sorunlar işlerin aksamasına neden olacaktır. Bu nedenle mümkün olan en hızlı ve en sağlıklı çözüm yöntemlerimizle işlerinizin aksamasına engel oluyoruz.

Her zaman standartlara uygun orjinal yedek parçalar kullanıyoruz. Kıbrıs teknoloji çözümleri Lefkoşa Girne güvenlik kamera uydu teknik servis. Her şeyden önce, stokta bulunmayan spesifik parça arızaları durumunda, müşterimizin işine devam etmesi için geçici olarak yedek bir bilgisayar ayarlanır. Daha sonra gerekli olan orjinal yedek parça gerek yurtiçi gerekse yurtdışı kanallarımızdan tedarik edilerek problemin kalıcı olarak giderilmesi sağlanır.

Servis ücretlerimiz yapılan servisin durumuna göre, servise alınan cihaz türü, servis süresi ve yedek parça ücretleri hesaplanarak makul olacak şekilde belirlenmektedir. Örneğin, öncelikle arıza tespiti vapılarak fiyat bildirilir. Daha sonra fiyat onaylanırsa tamirat yapılır.

WhatsApp