Kıbrıs Kamera Kurulumu

Kıbrıs Kamera Kurulumu

kıbrıs lefkoşa dereboyu donut kafe kamera sistemi kurulumu
kıbrıs dereboyu donut kafe ip kamera sistemi
kıbrıs dereboyu donut kafe ip kamera sistemi
kıbrıs lefkoşa dereboyu donut kafe ip kamera sistemi kurulumu

Kıbrıs Kamera Kurulumu

Dijital IP Kameralar Hakkında

Networke bağlı IP kameralardan gelen görüntülerin kaydedildiği ve daha sonra bu görüntülerin tekrar network üzerinden izlenebilmesini sağlayan cihaza NVR (Network Video Recorder) adı verilmektedir. IP kameralardan gelen görüntüler, NVR cihazı aracılığıyla dijital olarak kayıt altına alınabilmektedir.
NVR cihazları, kameraların bağlanabileceği kanallardan oluşabilmektedir. Örneğin; IP kamera sisteminin 4 kameradan oluştuğu durumlarda, IP kamera NVR cihazı minimum 4 kanalı destekleyebilecek özellikle olmalıdır. Günümüzde kullanılan NVR cihazları, kayıt altına alınan görüntüyü H.264 protokolünü ile sıkıştırarak kaydedebilmektedir. Bu özellik sayesinde video kayıpları minimum düzeye inerken en az alana yüksek kalitede görüntü kaydedilebilmektedir.

IP Kamera ve Analog Kamera Arasındaki Fark Nedir?

İlk önce kullanılacak kameranın hangi kategoride ip kamera ve analog kamera olacağına karar vermek, sonrasında çalışmanın daha verimli ilerlemesini sağlayacaktır. Kabaca kameralar teknolojik olarak iki kategoriye ayrılır; Analog ve dijital/IP kameralar. Analog kameralar daha ucuz, kurulumu daha kolay, birçok uygulama için yeterli ve daha önce hiçbir deneyimi olmayan kullanıcılara daha uygundur. Dijital kameralar ise, daha esnek, yüksek kapasiteli, kurulumu uzmanlık gerektiren, biraz daha pahalı ve yeni kullanıcılar için daha karmaşıktır. Yüksek çözünürlüklü IP kameralar, yüksek çözünürlüklü analog kameralara göre daha yaygındır. Analog kamera tercih edenler daha ucuz ve kolay kullanılabilen bir kamera isteyenlerdir. Dijital kamera tercih edenler ise, yüksek çözünürlüğü ve bunun sağladığı geniş görüş alanını önemseyenlerdir. Duyarlı bir güvenlik kamerası kullanıcısı, kendi gerekliliklerine en uygun şartları barındıran kamera tipini seçecektir.

Güvenlik kamera sistemi, kurulu bir halde ise bunu diğeri ile değiştirmek pahalı ve zahmetli bir işlem olur. Bir kere kararınızı doğru vermeniz gerekir. Aldığınız sistemi uzun bir süre kullanacağınızı göz önünde bulundurun. Profesyonel ekipmanlarda 5-7 yıl arası, tüketici ekipmanlarında 3-5 yıl, hatta iyi kontrol edilen ve bakılan sistemlerde çok daha uzun kullanım ömrü vardır.

Dereboyunun eşsiz mekanı Donut Kafe ye ip kamera kurulumunda bizi tercih ettiği için teşekkür ederiz.