Girne Uyducu

Girne Uyducu

Kıbrıs Lefkoşa Girne Çanak Anten Uydu Servisi
kıbrıs kktc televizyon uydu servisi
Girne Uyducu

Girne Uyducu

Girne nin heryerine uydu servisimiz vardır. Çanak anten uydu sistemlerinde oluşan arızalara profesyonel ekipmanlarla anında müdahale ederek en hızlı çözümü sunuyoruz. Kablo, lnb, çanak anten, uydu alıcısı (receiver) (decoder) frekans ayarları, uydu taşıma ve yeni kurulum işleriniz için bize ulaşabilirsiniz.

Türksat 4A Uydusu F

Türksat 4A Türksat 2A’ya göre göre kat ve kat daha hızlı. Aynı zamanda frekans kullanım ömrü de daha fazla. Televizyon şirketleri HD yayın yapmak için bir sertifika almak zorundalar. Türksat 4A sayesinde ortalama bir televizyonu olanlar dahi dekoder ile HD yayınlar izleyebilecekler. HD yayınları alabilmek için televizyon ile dekoder hdmi arabirimini desteklemelidir ve görüntü dekoderden televizyona hdmi kablo ile aktarılmalıdır. Karasal yani analog yayınlarda da benzer nitelikte bir kalite artışı söz konusu. HD Türksat 4A yeni eklenen kanallar 500’ü aşıyor. İzleyiciler artık bütün yayınları 1080p kalitede veya daha yüksek kalitede seyredebilecekler. Daha öncesinde aylık ücret ile sunulan HD yayınlar artık herkesin ulaşabildiği bir imkan haline gelmiştir.

Dahili Uydu Alıcısı Bulunan TV ye Uydu Alıcısı Bağlamak

Yeni model TV’ler ile uydu alıcıları artık televizyonlara gömülü olarak yani direkt TV’nin kendi içinde gelmektedir. Bu durum harici uydu alıcısı gereksinimlerini ortadan kaldırmıştır. Bunun yanında daha derli toplu bir TV bağlantısı gerçekleştirilmesine olanak sağlamıştır. Günümüzde üretilen pek çok TV kendisinden uydu alıcılı bir şekilde gelmekte ve bu nedenle farklı bir TV alıcısına gerek duyulmamaktadır. Bazı TV modellerinde uydu frekans ayarlarının kısıtlı olması veya müşterilerin D-smart, Digitürk gibi farklı TV yayınları talep etmesi sebebiyle harici olarak uydu alıcısı bağlanabilmektedir. Bunun için uydu alıcısının adaptörünü takarak anten kablosunu harici dekoder cihaza takmalı ve televizyonla dekoderi hdmi görüntü kablosu ile birbirine bağlamamız yeterli olacaktır. Televizyon kumandasından takmış olduğumuz hdmi portuna geçiş yapılarak o noktadan itibaren uydu alıcısının kumandasıyla gerekli ayarlamaları yaptıktan sonra cihazımız hazır olacaktır. Keyifli seyirler.