Kıbrıs Müstakil Ev Güvenlik Kamerası Kurulumu

Kıbrıs Müstakil Ev Güvenlik Kamerası Kurulumu

nextcam kıbrıs teknik servis
kıbrıs lefkoşa girne kamera sistemleri
kıbrıs lefkoşa güvenlik kamera sistemi kurulumu
kıbrıs lefkoşa güvenlik kamera sistemi kurulumu cctv 2+1 kablo ve kutu
kıbrıs müstakil ev güvenlik kamerası stabil sistem
kıbrıs lefkoşa güvenlik kamera sistemi kurulumu
kıbrıs lefkoşa güvenlik kamera sistemi kurulumu ahd mp
kıbrıs lefkoşa güvenlik kamera sistemi kurulumu

Kıbrıs Müstakil Ev Güvenlik Kamerası Kurulumu

Kıbrıs 2 MP AHD Güvenlik kamerası kurulumu. 8 kanal ahd kayıt cihazı, 2 tb hdd, 4 adet 40 m gecegörüşlü ahd kamera, cctv kablo ve boru, proje resimleri.

Güvenlik kamera sistemleri; kendimizi veya ailemiz ile çalışanlarımızı özellikle biz orda olmadığımızda korumanın en önemli yollarından biridir. Ancak bu konuda; fiyat, yeterlilik ve kullanım açısından değişiklik gösteren oldukça geniş bir ürün yelpazesi mevcuttur. Kullanılacak güvenlik kamerası sistemi ihtiyaçları tamamen karşılaması ve en uygun maliyetle kurulabilmesi için sistemde kullanılacak bileşenlerin ve teknolojinin çok iyi belirlenmesi gerekir. Güvenlik kamera sisteminin en önemli bileşenlerinden bir tanesi şüphesiz kameralardır. Sisteme dahil edilecek kameralar belirlenirken kullanılan teknoloji, kullanım yeri ve kullanım amacına göre farklı alternatifler değerlendirilebilir. Buradaki en önemli konu, ihtiyaçların tam olarak belirlenmesi ve bu ihtiyaçları en uygun maliyetlerle karşılayacak ürünlerin tespit edilmesidir.

Güvenlik sistemlerine karşı yapılan siber saldırılardaki artış, ciddi boyutlarda hasar vermekte. Kamera sisteminizi yapılandırırken, siber saldırılara karşı alınması gereken tüm tedbirler alınmaktadır. Kamera güvenlik sistemi bir kamera, bir monitör, bir kayıt cihazı ve onları bağlayan bir kablodan oluşur. Bu tarz sistemlere kapalı devre televizyon sistemleri(CCTV) denir. Analog kameralar, pazarda en fazla karşılaşılan ve daha eski teknolojiye sahip ürünlerdir. Montajının kolay ve maliyetlerinin düşük olması nedeniyle diğer ürünlerden önce dikkat çeken analog kameralar, çözünürlük konusunda çok yüksek rakamlara ulaşamazlar. Çalışma prensipleri oldukça basittir. Sabit ya da hareketli kameralar ile çekilen görüntü UTP kablolar üzerinden kayıt cihazına (DVR) iletilir. Kayıt cihazı bu görüntüleri dijitale çevirip yüksek kalitede saklar.

Güvenlik kameralarından gelen görüntüler, CCTV kablolama tesisatı üzerinden geçerek analog ve dijital olarak kayıt platformlarına ulaşır. Analog olarak kullanılan kayıt cihazı DVR olarak adlandırılır. Dijital olarak kullanılan sistemlerde network tabanlı IP kameralardan gelen görüntüler NVR ve yazılım tabanlı server üzerinde çalışan yazılımlar vasıtasıyla kayıt yapılır. CCTV sistemlerinde, güvenlik kameraları üzerinden gelen görüntüyü kayıt altına alabilen cihazlara Dijital Kayıt Cihazı (DVR) adı verilmektedir. Dijital Kayıt Cihazları kompakt bir yapıya sahip olup görüntü ve ses kaydı, uzaktan izleme, yedek alma, kayıtların oynatılması gibi özelliklere sahip olabilmektedir.