Arıza Bildir

Kıbrıs Arıza Bildir

Arızalar Hakkında Genel Bilgiler

Bilgisayar sistemlerinde elektronik donanımlarda ve yazılımsal kısımlarda arızalar meydana gelebilmektedir.

Bilgisayar arızaları genellikle elektrik voltajındaki dengesizliklerden veya kullanıcı hatası kaynaklı olmaktadır.

Voltaj dengesizliklerinden korunmak için ups veya regülatör gibi cihazlar kullanılması arıza riskini azaltacaktır.

  • Anakart
  • İşlemci
  • Ram
  • Hard disk
  • Power Supply
  • Ekran kartı

Güvenlik kameralarında başlıca meydana gelen arızalar, kameralarda görüntü kaybı, harddisk kayıt yapmaması, kablolarda yıpranma ve çürüme durumları meydana gelebilmektedir. Arızalı bir harddisk kayıt cihazını kilitleyerek zorlanmasına, fazla ısınmasına ve zarar görmesine neden olabilir. Bu durumda hem sistem kayıt yapmayacak, hem de kayıt cihazı zorlanarak fiziksel hasara uğrayacaktır. Arızalı harddisk standartlara uygun, 7/24 surveillance harddisk ile değiştirilmelidir. Görüntü kayıpları genellikle kablolarda veya bnc konnektörlerdeki temassızlıklardan meydana gelebildiği gibi, kameranın kendisinde de arıza olabilmektedir. Bu durumda sisteminize uygun yeni bir kamerayla değişimi yapılır. Kıbrıs Arıza Bildir.

Çanak anten uydu arızaları çanak anten sinyal ve kalite kaybı, anten yön ayarının kaçması, lnb arızası, çanağın çürümesi, kablo arızaları, güneşten yanma, çürüme, kopma, kısa devre gibi sorunlardan meydana gelmektedir. Televizyona görüntü gelmemesi durumlarında görüntü kablosu sorunları, receiver uydu alıcısı arızaları deneyimli teknik servisimizce kontrol edilerek arıza tespiti yapılmaktadır. Kıbrıs Arıza Bildir.

Evinizin veya işyerinizin iç network sisteminde oluşabilecek her türlü soruna müdahale ediyoruz. Network sistemlerindeki arızalar genellikle network kablolarından, switch ve kablosuz modemlerden kaynaklanmaktadır. Profesyonel test cihazlarıyla işlerinizi aksatmadan en hızlı şekilde arızaları çözüyoruz. Kablolu network sistemlerindeki kablo arızaları, kablosuz sistemlerde modem, router, wi-fi cihazlarının ayarları ve yapılandırılması, mikrotik, ubnt, sisco cihazların ayarlamalarını titizlikle yaparak arızaların tekrarlanması riskini en aza indiriyoruz. 

Not: İç network dışında abonesi olduğunuz internet servis sağlayıcısından kaynaklı arızalara ve internet servis sağlayıcısına ait cihazlara (anten, switch vs) müdahale edilememektedir.

Stabil Sistem Bilişim Teknolojileri
Kıbrıs Teknoloji Çözümleri
WhatsApp